Нескорені: партизанський рух на теренах України

(Відеопрезентація до Дня партизанської слави в Україні) 

   22 вересня 2001 року у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
   Відважна і самовіддана діяльність партизанів і підпільників отримала всенародне визнання.

Детальніше...

10 вересня – День фізичної культури і спорту

   Прийнято вважати, що спорт і фізична культура є одними з головних складових здорового способу життя. Дійсно, недолік рухів послаблює людський організм, і саме фізичне навантаження допомагає підтримувати в працездатному стані серцево-судинну і кістково-м'язову систему.
   Під час занять фізкультурою і спортом організм споживає набагато більше кисню, ніж в спокійному стані. Природно - це сприятливо позначається на роботі всіх органів. При регулярних тренуваннях зростає об'єм легенів, поліпшується газообмін, що приводить в тонус серцево-судинну систему, знижується артеріальний тиск, зменшується ризик виникнення інсультів та інфарктів. Детальніше...

24 травня – День слов’янської писемності та культури

   24 травня  вшановують святих рівноапостольних братів-просвітителів Кирила і Мефодія, які створили писемність, здійснили переклад богослужбових книг із грецької мови на слов’янську, поширювали християнське вчення.
   Мова, скарби літератури і культури слов’ян – це те, що нас об’єднує! Письмове та друковане слово запалює в серцях людей світлі й щирі почуття, допомагає кожному з нас доторкнутися до глибин мудрості та здобути знання.
   Слов’янські культурні традиції мають гідне продовження в наш час. Письменники, митці, учені, які представляють нашу державу на світовій арені, сприяють зміцненню міжнародних гуманітарних контактів. Мовна культура – важлива складова розвитку людини, невід’ємна риса активного учасника творення нової держави.

Детальніше...

Незалежна країна – вільна людина (виставка до Дня Державного прапора та Дня Незалежності України)

    Кожен українець знає, що 23 серпня – День Державного прапора, а 24 серпня – День Незалежності України. Ці свята віддзеркалють одвічне прагнення українського народу до єдності, суверенності та самостійності.

Детальніше...

19 травня - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

   Одним із символів України та українського народу є вишиванка. Історія цього національного одягу дуже давня і сягає часів русичів, Київської русі. Звичайно, в той час не було тих традиційних вишиванок, що маємо сьогодні. Але саме тоді були закладені візерунки, символи, що й до сьогодні майстрині вишивають на сорочках. 

Детальніше...

Творчість – ціною втраченого життя




(Відеоогляд до 123-ої річниці від дня народження Бориса Дмитровича Антоненко-Давидовича, українського письменника (1899-1984))

 

Детальніше...

Українські поети про війну

(присвячується Дню пам'яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні)

 

Бібліотекар Надія РАДІНА