До 30 ої річниці від дня затвердження Державного Прапора України

 

Голокост: не забудемо злочин проти людяності   «Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».

 

Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»

Детальніше...

Блискучий театр Мольєра

Блискучий театр Мольєра
(до 400-річчя від дня народження видатного комедіографа
Жана-Батиста Мольєра (1622-1673))

 
   Мольєр – найуніверсальніший синтетичний письменник XVII століття не тільки по тематиці, але і по мові і по літературній манері. Він складніший і більш різнобічний усіх своїх літературних сучасників – Буало, Расіна і Корнеля, Ларошфуко і Лафонтена. У кожного з письменників XVII століття був свій метод зображення, своя «вузька спеціалізація». У своїх п'єсах Мольєр їдко осміював людські пороки: жадібність, удавання, скнарість, лицемірство, святенництво, відносини в родині і багато іншого. Мольєр не просто майстерно вигадував смішні ситуації; він порушував серйозні суспільні проблеми. Чимало комічного знаходив він у бюргерському середовищі. Мольєр висміював жадобу до наживи, скнарість, егоїстичний «здоровий глузд», прагнення потрапити будь-що у «вищий світ». Висміював Мольєр і представників вищого світу, дворянства. 

Детальніше...

Прихилимо один до одного серця Виставка-інсталяція до Дня Соборності України
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя.
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях.

Детальніше...

Історична довідка До 30-річчя затвердження Державного Гімну України

   Державний гімн, державний славень — один з державних символів, урочистий музичний чи музично-поетичний твір, який використовується у випадках переважно передбачених соціальним законом: перш за все при громадських святкуваннях, заходах, державних святах, церемоніях та ритуалах. При його виконанні у деяких випадках передбачено те, що потрібно вставати і знімати головний убір. Державним Гімном України є національний гімн на слова Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». При його виконанні потрібно стояти струнко, тримаючи руку на серці.

Едуа́р (Едуард) Мане́ — французький художник-імпресіоніст

   Народився 23 січня 1832 року в Парижі в досить поважній родині. Батько майбутнього художника, Огюст Мане, служив в міністерстві юстиції, а мати була дочкою дипломата.

   Батько бажання сина вчитися на художника не підтримував і хотів щоб він навчався в морському училищі, але Едуард провалив вступні іспити і влаштувався юнгою на торгове судно. Під час тривалої подорожі юнак багато малює. В основному це портрети і замальовки членів екіпажу корабля.

Детальніше...

До 70-річчя від дня народження Назарія Яремчука