Гуртки художньої самодіяльності

   Гурткова робота забезпечує:
• виховання національної свідомості і самосвідомості кожної молодої людини;
• надає можливість студентам проявляти мистецькі таланти як у колективах художньої самодіяльності, так і професійному навчанні;
• допомагає використовувати мистецтво як найбільш дієвий й доступний засіб в навчально-виховному процесі;
• сприяє обміну досвідом роботи керівників гуртків з питань виховання студентської молоді, а під час творчих конкурсів, змагань молодь обмінюється досвідом з навчальними закладами міста та України в цілому;
• творча діяльність, самодіяльна художня творчість, кураторська діяльність студентів старшокурсників у невимушеній співпраці із першокурсниками сприяє адаптації в колективі, саморозвитку творчих здібностей, стимулює особистість до самовияву у громадському житті, сприяє її соціалізації, викликає потребу студентів в активній діяльності на користь суспільства і навчального закладу.
    Гуртки шляхом освіти і виховання соціалізують молодь, несуть нові ідеї та погляди, змушують освітнє середовище і викладацький колектив пристосовуватися до неї, змінюючи і розвиваючи їх.

    Завдання гурткової роботи:
• формування особистості майбутнього кваліфікованого фахівця; формування духовного потенціалу особистості, потреби постійного морального вдосконалення;
• формування комунікативної культури особистості;
• формування морально-естетичних цінностей, опанування норм поведінки;
• виховання основ естетичної культури, опанування досягнень національної та світової культури.

    З метою розкриття творчих здібностей студентів, формування ключових компетентностей, які формуються впродовж життя, у коледжі постійно діють гуртки:

· Хоровий  «Акварелі» ( керівник Трубіцина Т.І.)
· Вокальний ансамбль «Юна країна» (керівник Снітко Г.В.)
· Ансамбль баяністів «Com.Pro.Miss» (керівник Хандурін М.В.)
· Ансамбль юнаків «Бревіс» (керівник Бєліков М.В.)
· Гурток любителів музики «Гармонія» (керівник Іващенко С.Г.)
· Оркестр духових інструментів (керівник Тищенко М.М.)
· Сольний спів «Файні» (керівник Яновська Т.В.)
· Троїсті музики «Веселка» (керівник Хандурін О.В.)
· Ансамбль балалаєчників «Балалайка UA» (керівник Іващенко В.М.)
· Ансамбль вокальний (керівник Карандашова Н.С.)
· Танцювальний колектив (керівник Пашкова Г.В.)
 

  
   Хоровий гурток «Акварелі», керівник - Трубіцина Тетяна Іванівна
   В хоровому гуртку приймає участь 50 студентів. Гурток відвідують студенти груп з додатковою кваліфікацією «Керівник дитячого хорового колективу».
    Він має свої давні традиції. Керівник хорового гуртка  має за мету – підтримувати їх та вдосконалювати рівень співацько-хорової майстерності його учасників. Протягом роботи в хорі студенти збагачують знання з історії хорового мистецтва в Україні, поширюють свої музично-теоретичні знання, розвивають музичний слух та пам’ять, здібності та вокально-хорові можливості.
    Хор приймає активну участь у громадському житті коледжу, є прикрасою всіх святкових концертів.
 

    Вокальний ансамбль «Юна країна», керівник  - Снітко Галина В’ячеславівна
    Вокальний ансамбль «Юна країна» - керівник – викладач музики Снітко Г.В., метою своєї роботи вважає залучення студентів до естетичної діяльності, збагачення знанням розвитку сучасного музичного мистецтва, основних тенденцій в популярній естрадній музиці, формування естетичного смаку; виконання вокальних творів, розвиток співацького голосу, вокально-хорових навичок, музичного слуху, відчуття мелодії та гармонії, виховання відповідальності, виступи в концертах, виховних заходах коледжу, створення цілісного сценічного іміджу.
   Репертуар складений, в основному, з обробок українських народних пісень, пісень з репертуару українських виконавців, також є пісні зарубіжних авторів.


    

                                                      


   Ансамбль баяністів «
Com.Pro.Miss», керівник - Хандурін Микола Васильович
    Ансамбль баяністів, створений викладачем музики Ланіним М.П., зараз очолює його учень, викладач вищої категорії Хандурін М.В. В репертуарі ансамблю – обробки українських та зарубіжних народних мелодій, попурі дитячих сучасних пісень, класичні твори та інше. Колектив приймає участь в загальноколеджних культурно-масових заходах.

 


 

   Ансамбль юнаків «Бревіс», керівник -  Бєліков Микола Вікторович
    Бєліков Микола Вікторович – керівник ансамблю юнаків «Бревіс» (2003р), який є постійним учасником всіх загальноколеджних заходів, міських та районних свят, фестивалів, концертів. В репертуарі колективу українські народні та сучасні авторські пісні; різножанрові та різноманітні за характером – патріотичні, ліричні, жартівливі. Хлопці співають у супроводі баяну, під фонограми-мінус, в супроводі танцювальної групи.
 


 
   Гурток любителів музики «Гармонія», керівник - Іващенко Світлана Георгіївна
    Викладач Іващенко Світлана Георгіївна започаткувала в 1979 році Клуб шанувальників музики, метою створення якого залишається актуальне і сьогодні сприяння духовному розвитку особистості студентів, розкриття їх творчого потенціалу та формування ціннісних орієнтацій майбутніх вчителів, їх гуманістичної спрямованості.
    Тому і теми, яких торкалися на своїх відкритих засіданнях члени Клубу завжди підіймали питання загальнолюдських цінностей:
- любові до Батьківщини – „Кого я вважаю патріотом”;
- до свого краю – „Моя золотоока Сумщина”;
- до свого міста – „Мала Батьківщина – чи вона мала?”
- до своїх рідних – „Мій родовід”;
- до коханих – „Нескінченна країна любові”; „Вальс застарів?”, „Все починається з любові”;
- до природи – „Струни природи”, „Рідна Сумщина моя”.
    Перші засідання Клубу проводила викладач, а згодом все активніше у процес підготовки включалися студенти, які стали бажаними гостями на виховних годинах у групах різних відділень училища, проводили змістові бесіди про музику в початкових класах шкіл міста, готували розширені засідання в бібліотеці та актовому залі училища, районному краєзнавчому музеї.

     Оркестр духових інструментів, керівник - Тищенко Микола Миколайович
    В 1969 році В’ячеслав Олександрович Буйко вперше зіграв урочистий марш зі студентами духовим оркестром. Спроба була вдалою. Відтоді кожна урочиста подія в житті училища супроводжувалась звучанням цього колективу, до складу якого входили студенти - юнаки з усіх груп шкільного, а потім і фізкультурного відділень.
    Із задоволенням грали в оркестрі і дівчата: Прокопенко Лариса (труба), Галахова Оксана (флейта, баритон), Декунова Альона (труба) та інші.  В репертуарі оркестру були не тільки урочисті марші, але і вальси, обробки радянських пісень, народні українські та російські мелодії.
    В супроводі духового оркестру співали вокальні студентські ансамблі.
   Протягом багатьох років колектив приймав активну участь в житті міста, училища, району. Неодноразово був лауреатом обласного конкурсу „Студентська весна” та учасником огляду-конкурсу духових оркестрів Сумщини (1983-84 рр.).
    Після виходу на пенсію Буйка В.О. керівником оркестру став Тищенко М.М. Колектив урізноманітнив репертуар обробками сучасних пісень, джазовими композиціями.

    Сольний спів «Файні», керівник - Яновська Тетяна Василівна
    В 2016 році молода викладачка Яновська Т.В. створила естрадно-театральний колектив «Файні», метою якого стало сприяння духовному розвитку особистості, розкриття творчого потенціалу талановитої молоді і створення умов для самореалізації. Учасниками її колективу стали студенти, які бажали спробувати свої творчі сили у вокальному співі.
   Неодноразово ансамбль став переможцем і дипломантом вокальних конкурсів.
   Створене на базі колективу тріо «Акцент» було неодноразовим призером конкурсу-фестивалю патріотичної пісні «Від серця до серця» у 2018, 2019 рр.

 


 

   Вдало виступили дівчата на обласній сцені у відбірковому турі міжнародного конкурсу отримавши гран-прі та грошовий сертифікат для участі у фіналі конкурсу в Празі (2020).


   Наприкінці лютого тріо «Акцент» прийняло участь у Всеукраїнському конкурсі «Країна має талант», де посіли почесне друге місце та були нагороджені дипломом та пам’ятним кубком.

 
    Троїсті музики «Веселка», керівник - Хандурін Олександр Васильович
    Викладач музики Хандурін Олександр Васильович є керівником ансамблю «Троїсті музики». Метою гуртка є долучення студентської молоді до витоків народного інструментального музичного мистецтва. Репертуар складається переважно з обробок українських народних пісень.  Студентам цікаво опановувати народні музичні інструменти: сопілка, бубон, маракаси тощо.

     Ансамбль балалаєчників «Балалайка UA», керівник - Іващенко Володимир Миколайович
    Інструментальний гурток народних інструментів «Балалайка» під керівництвом викладача музики Іващенко В.М. спрямована на розвиток музичних та творчих здібностей студентів у гуртковій, репетиційній та виконавській діяльності.
    В репертуарі колективу різнохарактерні твори різноманітного рівня складності та жанрів.
    Саме Володимир Миколайович є автором Гімну коледжу.
   Найкращі роботи колективу можна переглянути в YouTube: https://youtu.be/GctRccjq9WA, https://youtu.be/ZnBcOZ-22kY.
 


 
 

   Ансамбль вокальний, керівник - Карандашова Наталія Станіславівна
    Протягом багатьох років Карандашова Н.С. керувала ансамблем ложкарів.  На даний час займається підготовкою вокалістів, завжди в пошуку нових форм вокального репертуару.


 

 
 

    Танцювальні колективи   Покровська Наталія Олександрівна у 1994 році була прийнята на посаду керівника гурткової роботи Путивльського педагогічного училища імені С.В.Руднєва. За 22 роки своєї сумлінної праці вона виховала та випустила понад п’ять поколінь талановитих педагогів.
   Наталія Олександрівна – вимоглива, доброзичлива, стримана людина, високопрофесійний спеціаліст, завжди у творчому пошуку.
    Танцювальний колектив «Орхідея», яким керувала Покровська Наталія Олександрівна, – неодноразовий призер обласних, районних, міських конкурсів, фестивалів.
 


    Кожен виступ був справжньою феєрією, адже Наталія Олександрівна кропітливо відносилася не тільки до підбору  репертуару колективу, а й до створення неймовірних та яскравих костюмів, що з точністю відтворювали характер танцю.
    Як результат наполегливої праці – танцювальний колектив  з 2002 року носить звання «народного».
Покровська Наталія Олександрівна нагороджена грамотами Путивльської районної державної адміністрації,  училища.

 

 


    Самофалова Юлія Олександрівна працювала  художнім керівником танцювального колективу «Dance Boom» з 2011 по 2014 рік та з 2017 по 2018 рік  очолювала танцювальний колектив «Орхідея», даруючи разом зі своїми вихованцями незабутні концерти коледжанам.
    Робота колективу охоплювала різні художні напрямки : народні, бальні та сучасні танці. В репертуарі налічувалось  понад 15 танцювальних композицій, для кожної з яких створювались костюми та підбиралися аксесуари. Великою популярністю серед глядачів користувалися динамічні та сповнені енергії сучасні постановки.
    Вихованці «Dance Boom» були учасниками не тільки святкових заходів, що проходять  у стінах коледжу, а й учасниками місцевих, обласних та міжнародних конкурсів.


 


   У  2013 році вони стали переможцями танцювального конкурсу «Студентська весна» , що проходив у місті Конотоп. Також вибороли бронзу у другому міжнародному фестивалі танцю «Мегаполіс» у Харкові.
    Як то кажуть, «вся гордість учителя в учнях, в зростанні посіяних ним зерен». І цей вислів підкреслює майстерність Юлії Олександрівни, адже її учениця, Чернявська Яна Рубенівна, стала окрасою нашої сцени, а також зайняла місце художнього керівника колективу «Dance Boom».
   Мистецтво танцю – це те, що об’єднує всіх його учасників і  дарує незабутні враження глядачам.
 

Найбільша радість для вчителя,
коли похвалять його учня.
Шарлотта Бронте

 

 
    Чернявська Яна Рубенівна працювала художнім керівником танцювального колективу «Dance Boom»  з 2014 по 2019 рік. Пройшла атестацію в 2018 році. Варто зазначити, що Яна Рубенівна була студенткою Путивльського педагогічного коледжу та ученицею  викладача хореографії Самофалової Юлії Олександрівни.
    Вихованці колективу були  учасниками коледжних та міських заходів. Робота колективу охоплювала різні художні напрямки такі, як бальні, народні та сучасні танці, які стали окрасою будь-якого свята .
    До репертуару колективу входило понад 20 різноманітних танцювальних композицій. В своїй роботі Яна Рубенівна робить опору на професійність та технічність виконання рухів.  В той же час композиції  бального спрямування є легкими та ніжними , наприклад вальс, який радує око глядачів кожного року на випускному вечорі.
    Народні танці –  точні та чіткі , відображають характер композиції.

 


   Різноманітність сучасних танців простягається від контемпу до хіп-хопу.
    Учасниками колективу були студенти як першого, так і четвертого курсів, від вихователів у садочках  до викладачів у школі. Склад колективу на 2017-2018 н.р. становив  12  учасників, серед них : Кравець Людмила, Скакун Валерія, Дарико Оксана, Рудий Павло, Ракоїд Вікторія, Пашкова Ганна, Фон Юлія, Таганська Аліна, Куліш Наталія, Менчак Дарія, Ведмідь Дарія та Третьякова Анна.

 

 
   Яна Рубенівна виховала декілька поколінь талановитих студентів, що з теплом в серцях згадують кожну репетицію.  Варто згадати , що одна з випускниць нашої майстрині, Пашкова Ганна, тепер працює керівником танцювального колективу колективу «Dance Boom».
 

Хто в учнях не бував,
той вчителем не буде.
Боецій Дакійський     

    

                                                               
   Пашкова Ганна Віталіївна працює художнім керівником танцювального колективу «Dance Boom»  з 2019 року. Вона є вихованкою Чернявської Яни Рубенівни, справжньої майстрині своєї справи.
    Важко переоцінити роль художньої самодіяльності в навчально-виховному процесі будь-якого навчального закладу. Адже, працюючи в творчому гуртку, дитина  має реальні шляхи для самореалізації, а мистецькі заходи, концерти – це невичерпне джерело для її духовного життя.
    Шанувальники хореографічного мистецтва мають змогу поринути у простір, де кожен знаходить своє покликання , де розширюється естетичний кругозір. Учасники колективу поглиблюють свої знання з історії танцю, опановують нові стилі.
    Художнє спрямування колективу поділяється  на народні, бальні та сучасні танці. Репертуар колективу на даний момент складає  5 композицій.


 


   Вихованці колективу є учасниками коледжних заходів та дарують глядачам святковий настрій.
    Наше життя може бути повне самотності, одноманітності, і лише в танці ми можемо перетворюватись у казкових омріяних героїв. Бо коли людина щаслива, вона танцює.