Вони собою людство заступили

   14 грудня наша країна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме цього дня офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС і він давно став скорботним нагадуванням усьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної електростанції. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Детальніше...

Українська хустка – берегиня роду

   З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. Крім того, хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки, маркер її соціального статусу. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини. Хустину використовували й у різних обрядах.
Детальніше...

Історико – патріотична година «Українці: історія нескорених»

   День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).  Детальніше...

Україна – країна героїв

   У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги багатьох пoкoлінь вoїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов дoріднoї землі, мужність та героїзм.
   6 грудня в Україні відзначається День Збройних Сил України. Це свято було запроваджено у 1993 році постановою Верховної Ради, адже саме 6 грудня 1991 року прийняли закон “Про Збройні Сили України”, що вважається офіційною датою створення армії незалежної України.

Детальніше...

Вітання від адміністрації та педагогічного колективу з Міжнародним днем студента

ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЄМОСЯ. ПЕРЕМАГАЄМО!

   Щороку в четверту суботу листопада  ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му пам’ятна дата припадає на 26 листопада. Детальніше...

Мова єднає всіх

Мова – це душа народу, а народ без мови не народ

Володимир Сосюра

   9 листопада відзначають День української писемності та мови. Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

Детальніше...