МИ ЗА МИРНИЙ АТОМ!

26 вересня світ відзначає Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, що був заснований у грудні 2013 року відповідною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.
   Ядерна зброя вважається найбільш небезпечною з усіх видів зброї. Крім прямого ураження ударною хвилею, світловим випромінюванням та проникаючою радіацією величезні території на багато років забруднюються радіонуклідами і стають непридатними для нормальної життєдіяльності людини.
   Викладачем Курченко О. В. разом  зі студентами-волонтерами проведено акцію “Ми за мирний атом!”.
   Головна мета акції: привернути увагу громадськості до проблеми, адже у світі, де існує ядерна зброя, ніхто не може почуватися у безпеці.
   Студенти представили свої проєкти:
- Найбільші АЕС світу
- Розщеплення атома: скринька Пандори чи вогонь Прометея?
   Ознайомилися з такими поняттями:
- Що таке ядерний вибух?
- Яка буває ядерна зброя та радіус її ураження?
- Чи можна врятувати себе під час вибуху?
   Представлена відеолекція: «Як вижити після ядерного вибуху»
   «Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї дає кожному з нас можливість справою довести свою прихильність до миру, ставши поборником цілей в галузі сталого розвитку,» – так вважають учасники акції.
   Ліквідація ядерної зброї є важливим кроком на шляху до побудови нового суспільного договору, який може забезпечити більш справедливий, безпечний світ зі світлим майбутнім.

Олена Курченко, викладач фізики.