mega888

Сторінками біографій наших земляків ЛІТОПИСЕЦЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

{attachments}

Поезія – слово! Поезія – пісня, поезія – вільна душа!

21 березня – Всесвітній день поезії

   Щороку 21 березня ми відзначаємо Всесвітній день поезії.
   Поезія – це завжди неповторність. Справжня поезія безсмертна. Поезія подібна алмазу, хоч і не має тієї твердості. Вона лікує, надихає, розчулює, смішить і не вимагає від нас багато уваги й часу. Але, якщо ви знайдете для неї трохи місця у своєму житті, то вона неодмінно вам віддячить.
   Поезія єднає. Адже схожі смаки говорять про схожі світовідчуття. Поділіться з друзями улюбленим віршем – і ви зможете відкрити для себе когось з дуже неочікуваного боку.  Ніхто не може сказати в чому секрет поетичних творів. Поезія завжди залишається загадкою. І не вірте тому, хто кричить, що не любить віршів всіляких поетів. Можливо він просто не читав шедеврів, інакше обов’язково знайшов би собі поетів до душі.

Детальніше...

А доля їхня – доля України

Історичні віражі


   20 лютого 2024 року вся українська громадськість вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні.Десять років тому цього дня відбулися зламні події, що визначили підсумок Революції Гідності 2014 року.
   Ця дата стала символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність. Однак він є також трагічною сторінкою в історії України, коли мирні протести на Майдані перетворилися на кровопролитну боротьбу за майбутнє країни.  
11 лютого 2015 року було опубліковано указ президента України Петра Порошенка. Він оголошував 20 лютого Днем Героїв Небесної Сотні «з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги і самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави».
   Бібліотекарі до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні підготували літературно-публіцистичну виставку «20 лютого - День Героїв Небесної Сотні», а також провели онлайн зі здобувачами освіти історичні віражі «А доля їхня – доля України», протягом заходу   звучали вірші українських поетів та ведучі згадували героїв, які до останнього подиху боролися за майбутнє держави і були різні за віком, національністю, освітою,  релігійними та політичними поглядами. Незважаючи на це, всіх їх об’єднувало спільне бажання - жити у демократичній європейській країні, бути господарями на рідній землі.

Детальніше...

Нові надходження літератури 2023 року

   Запрошуємо переглянути відеопрезентацію нових надходжень  навчальної та художньої літератури, яка надійшла до бібліотеки коледжу за 2023 рік.

 https://youtu.be/Ffu-9tgqwMs

Серцю властиво любити (14 лютого – День святого Валентина)

   14 лютого ми святкуємо День святого Валентина або День усіх закоханих. Свято вже давно вийшло за межі стародавніх звичаїв і втратило католицький відтінок. Цей день відзначають у багатьох країнах. Найцікавіше, що своїм святом його вважають усі, у чиєму серці живе кохання.
   День святого Валентина в різних країнах відзначають по-різному.
   Так, у Франції його святкують з особливим шиком та розмахом. І чоловіки, і жінки прагнуть зробити подарунок об'єктові свого обожнювання.
   Французи використовують всі атрибути романтики: квіти, цукерки, прикраси (зазвичай досить коштовні) і, звичайно ж, валентинки у формі сердець.
   На честь Дня святого Валентина багато жителів Америки влаштовують святкову вечерю, танцювальну чи приватну вечірку у себе вдома.
   У Японії та Кореї більше уваги цьому святу приділяють жінки. Наприклад, чоловіки частіше підсолоджують життя своїх половинок шоколадними фігурками, жінки ж обдаровують своїх коханих цінними подарунками.

Детальніше...

Крим у творах українських письменників

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

   Дата 26 лютого встановлена 2020 року Указом Президента України на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі пройшов багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.
   Крим досить яскраво представлений в українській літературі — значно більше, ніж всі інші регіони України разом узяті. Це й не дивно. На багатьох письменників Крим справляв незабутнє враження, добре описане Михайлом Коцюбинським в одному з листів: «Крим зробив на мене таке сильне враження (краса природи не тільки вразила мене, а й пригнітила), що я ходив тут як уві сні…».

Детальніше...

Я за безпечний Інтернет (до Міжнародного дня безпечного Інтернету)

   6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Його метою  є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.  Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
   З метою підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, створення сприятливих умов для підготовки молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві, забезпечення захисту здобувачів освіти від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі бібліотека коледжу підготувала літературно-публіцистичну виставку «Інтернет – територія безпеки», а також пропонує своїм користувачам переглянути відеопрезентацію «Вчимося безпечної поведінки в мережі Інтернет».
Детальніше...