АФОРИСТИЧНИЙ СВІТ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Є люди, як свічки, - згоряють
І відходять в небуття.
Є люди, як зірки, горять
І світять все життя.
 
   Геній тендітної ніжності, донька Прометея, жінка титанічного духу, серце української духовності, Жанна д’Арк нашої літератури, - під такими іменами ввійшла в історію української літератури видатна поетеса для усіх поколінь Леся Українка.
   Лариса Петрівна Косач походила зі славного дворянського роду грецького походження Драгоманових та босняцького роду волелюбних та православних з боку батька. 
   Талановита, сильна духом, високоінтелектуальна жінка, шляхетна дама ХІХ століття. Завдяки її творчості, великому архіву, зокрема, листуванню, ми можемо уявити цілу епоху життя українців: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю. 
   Родина Косачів - яскравий приклад інтелігетності, освіченості, високої культури побуту, принциповості. І це є свідченням того, що Україна - країна європейська з багатою спадщиною, неповторними традиціями й звичаями, мальовничою природою. 
Детальніше...

НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЯ, СЛОВА…

Як парость виноградної лози, плекайте мову…
                                                Максим Рильський
Ой, яка чудова українська мова…
                                              Олександр Підсуха 
Нації вмирають не від інфаркту, 
Спочатку їм відбирає мову…
                                                     Ліна Костенко
Детальніше...

Форум активної молоді

   24-25 грудня 2022 року активна молодь з усієї України зібралася разом, щоб взяти участь у Молодіжному форумі Зе!Молодіжки «Youth home 2.0», який проходив в м. Суми.
   Зе!Молодіжка – молодіжний політичний рух нового формату з прогресивними поглядами на молодіжну політику. Це креативні молоді люди, що об’єднують ідеї та принципи Президента Володимира Зеленського, які є частиною його команди та прагнуть здобути навички з лідерства, адвокацій, публічних виступів.
Детальніше...

НАША СИЛА – В ЄДНОСТІ!

   День єднання – свято, започатковане Президентом України Володимиром Зеленським на знак протидії агресії рф напередодні повномасштабної війни. У нього немає сформованих роками традицій, але в умовах війни воно набуло особливого сенсу. Сьогодні ми, як ніколи, єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє щасливе майбутнє.
   Саме в єднанні наша сила і міць, - стверджують здобувачі  Путивльського педагогічного фахового коледжу. Свідченням цього є активна позиція студентської молоді в патріотичному інтерв’юері «Україна – країна об’єднаних людей», який розпочався виконанням Гімну України. Студентське самоврядування ініціювало проведення флешмобу «Єднаймося заради Перемоги!»
Детальніше...

День відкритих дверей...

 

Вітаємо з перемогою!

   З метою підтримки дітей та сприяння соціальному становленню особистості, презентації творчих досягнень обдарованої молоді,  популяризації української сучасної та народної культури, здобувачі освіти коледжу долучилися до участі у Всеукраїнському конкурсі мистецтв «Оксамит Fest».  Детальніше...

Вони собою людство заступили

   14 грудня наша країна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме цього дня офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС і він давно став скорботним нагадуванням усьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної електростанції. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Детальніше...