Виховуємо гармонійну особистість

Саме під таким девізом тривала декада предметно-циклової комісії іноземних мов, світової літератури та культурології в лютому. Своїм пріоритетом викладачі цих дисциплін вважають формування та розвиток всебічно розвинутої особистості сучасного студента, яка  відповідає вимогам сьогодення, а саме: досконало володіючи рідною мовою та знаючи культуру своєї країни, вивчає іноземні мови, розвиває свою іншомовну комунікативну компетенцію,  знайомиться з культурами інших країн, при цьому виховує в собі такі риси як доброзичливість, толерантність, чуйність, наполегливість, патріотизм, тощо.

Розпочинаючи декаду, викладачі англійської мови дали завдання студентам з додатковою кваліфікацією «Вчитель іноземної мови початкової школи» підготувати рекламу англійської мови, яка б переконала студентів коледжу інших спеціальностей вивчати цю міжнародну мову. Рекламні проекти студентів були розміщені в холі коледжу.
     Для підвищення мотивації студентів до вивчення англійської мови викладачем іноземних мов Кислою Н.В. був підготовлений стенд «Причини вивчати англійську мову».

Понад 10 років збирає прихильників кіноклуб «Кіноман» під керівництвом Михайленко Л.П. Чергове засідання було присвячене перегляду і обговоренню фільму «Последняя жизнь». Це перший твір путивльських кінематографістів, включений до міжнародного кінофестивалю «Молодість». Студенти жваво обговорювали життєві проблеми, висвітлені кіноаматорами.

Напередодні Дня Святого Валентина викладачі іноземних мов провели ряд заходів до одного з найулюбленіших свят молоді.
     Викладачем Мельник Л.Ю. був підготовлений та проведений усний журнал «День Святого Валентина – День закоханих». Студенти 3-го курсу, групи «А» розповідали студентам інших груп, що вивчають англійську мову, про історію, традиції святкування цього свята в різних країнах світу та Україні.
     Ведучі усного журналу демонстрували традиційні подарунки, «валентинки» та інші атрибути свята, класичні привітання. В групах, де рівень володіння мовою не дуже високий, студентам основний зміст журналу після презентації англійською мовою передавався українською мовою.

13 лютогов нашому коледжі панувала романтична атмосфера. Під керівництвом Бєланової Ю.М. та Михайленко Л.П. студенти підготували святкову перерву «Кохання мовами світу», під час якої пролунали пісні українською, англійською, китайською та німецькою мовами.

Малєєва Анастасія, студентка 1-го «І»,  виконує пісню про кохання англійською мовою.

Німецькомовна пісня у виконанні студентів 1-го «Б» (Колот Д., Цирулік В., Гавчрильчук А. та Коваленко А.)

10 лютого для студентів 1-х курсів було проведено відкрите засідання літературного гуртка «Давай ронять слова, как сад – янтарь и цедру…», присвячене 125-ій річниці з дня народження Б.Л. Пастернака (керівник Козороз Н.В.).
     Формою проведення заняття було обрано літературно-музичну композицію. Студенти змогли ознайомитись з біографією, громадянською позицією Б. Пастернака; дізнатись про цікаві факти з особистого життя  видатного поета Срібного століття, послухати вірші і пісні у виконанні своїх однолітків,  переглянути відеозаписи, де поезії Пастернака читають відомі актори театру та кіно, а також фрагменти з кінофільму «Доктор Живаго». Одним з головних завдань засідання гуртка було  вчити студентівбачити взаємозв’язок подій, почуттів і поезії.
     Незабутню атмосферу заняття допомагала створювати прекрасна музика О. Скрябіна, С. Рахманінова, Е. Артемьєва, М. Таривердієва, С. Нікітіна, К Дебюссі,  М. Мінкова та інших композиторів. Розповідь викладача супроводжували цікаві відеопрезентації.

11. 02. 2015 рокувикладачем англійської мови Кислою Н.В. було проведене відкрите заняття з практичного курсу англійської мови з теми «Здорове харчування». Серед цілей заняття були: розвиток іншомовної комунікативної компетенції у студентів, вміння працювати командою, виховання в студентів здорового способу життя, формування звички правильного харчування, адже здоров’я є запорукою успіху гармонійного розвитку особистості.
     Презентація студентських проектів «Холодильник вегена, вегетаріанця, людини, яка веде здоровий спосіб життя».

Інсценування діалогу  про вживання шкідливої для здоров’я їжі.

18 лютого під керівництвом викладачів англійської мови Бєланової Ю.М. та Кислої Н.В. був проведений виховний захід з іноземних мов «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Висвітливши історію походження Дня рідної мови, ведучі підкреслили важливість досконалого володіння своєю рідною мовою, її значення в житті кожної людини, потім, навівши приклади видатних поліглотів людства, висвітливши роль знання іноземних мов, вони довели, що їх знання є неоціненною складовою в гармонійному розвитку молодої особистості. Під час проведення заходу лунали пісні різними мовами світу, були продекламовані вірші як студентами коледжу, так і учнем однієї з міських шкіл.

Чемолосова Анна, студентка 2-го курсу, групи «А»,  майстерно декламує вірш про рідну мову.

Діалог студентки 1-го курсу, групи «А», Грищенко Вікторії з учнем однієї з міських шкіл про вивчення іноземних мов.

Гаврикова Анна, студентка 2-го курсу, групи «Б»,  виконує пісню англійською мовою.

Пісня італійською мовою у виконанні викладача музики Паламаренко О.О.

Лунає пісня про рідну мову єднання, яку виконує Мойсеєнко А.

Знаходячись у постійному творчому пошуку нових форм і методів навчання та виховання, викладачі предметно-циклової комісії іноземних мов, світової літератури та культурології й надалі будуть працювати над всебічним розвитком особистостей студентів, адже це процес не одного дня.