Перемога у краєзнавчому конкурсі!

Вітаємо з перемогою!
     15 квітня 2015 року в стінах Машинобудівного коледжу Сумського державного університету відбувся VІІ обласний конкурс краєзнавчих проектів «Історія – це поруч…» серед студентів вищих навчальних закладів І–ІІ рівня акредитації Сумської області, в якому взяли участь дослідники історії рідного краю із 10 навчальних закладів.

На декілька годин конференцзала коледжу перетворилася на місце, де зустрілися сьогодення і минуле. Цьогорічний конкурс був переповнений цікавими темами, кожна з робіт, наче пазл доповнювала цілісну дивограй-картину нашої маленької Батьківщини. Під час захисту краєзнавчих проектів здавалося, що дух часів, які давно пішли, наповнює серця присутніх відчуттям нерозривного зв'язку з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і творили її історію.
     Конкурс сприяв розкриттю багатогранності талантів дослідників. Роботи молодих краєзнавців були присвячені храмам та іконам, історії медицини, національному костюму, творчій спадщині видатних земляків, Героям Другої світової війни. Всі вони базувалися на глибоко дослідженому фактичному матеріалі: були використані численні архівні документи, літописні твори, монографії, журнальні статті та розвідки з різних краєзнавчих тем.
     Наш навчальний заклад представляла студентка 3 курсу групи "А" Михайлик Тетяна. Тема її дослідження - "Пам'ять поколінь у сімейному архіві: остарбайтери". Тетяна використала документи, фотографії, листи колишніх остарбайтерів, які студенти коледжу розшукали в сімейних архівах, проаналізувала їх, співставила з іншими джерелами, оформила ґрунтовну дослідницьку роботу у формі проекту. Робота студентки повною мірою відповідала критеріям оцінювання конкурсних робіт: актуальна тема, високий рівень науковості, велика практична цінність, творчий та оригінальний підхід до розкриття теми. Варто відзначити й високий рівень культури виступу Тетяни, яка вирізнялася серед інших учасників виразною і грамотною мовою, поводилася привітно і впевнено, аргументовано відповідала на запитання членів журі та інших учасників.
     І ось хвилююча мить - оголошення результатів.
     Наша студентка посіла ПЕРШЕ МІСЦЕ!!!
     Вітаємо Тетяну Михайлик із заслуженою перемогою!

Приємно бачити глибоку зацікавленість молоді історією своєї рідної землі. І, мабуть, кожен із них є переможцем. Адже головне, що всі дослідники щиро люблять свій край. А без цього неможливі ні справжній всеукраїнський патріотизм, ні пов’язана з ним повага до загальнолюдських цінностей та ідеалів.