СВЯТО ПІД ЗІРКОЮ ФІЛОЛОГІЇ

В останній тиждень лютого в Україні щоро­ку проходить підсумковий етап Всеукра­їнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Центрального регіону. Фінал Все­української олімпіади з української мови цього року відбувся в Коростишеві. Учасників щиро й гостинно приймала Київщина.

Усього в змаганнях узяли участь 10 педагогічних навчальних закладів, представники яких вибороли перемогу в попередніх олімпіадах.
     Достеменно, ця зустріч - більше, ніж просто олімпіада. Її учасники – обдаровані студенти, по-справжньому залюблені в українське слово. Насамперед – це культ знань в епоху інформаційних технологій, адже знання мови - не просто вправне володіння мовними формулами.
     Наш навчальний заклад представляла переможниця І етапу загальноколеджної олімпіади з української мови, студентка 2 курсу, групи «Б», Шинківська Ірина. Щиро вітаємо її та викладача української мови Пилєву О.М з перемогою на ІІ етапі, адже, дійсно, це престижно - почесне ІІІ місце на конкурсі такого рівня.
     Пересічна людина зазви­чай не замислюється над тим, які слова вона вжи­ває, яка лексика переважає в її мовленні, у чому виявляється її національна сутність. Але над цим замислюються юні філологи, кому від природи даровано особливе чуття вербальної матерії. Глибоке знання рідної мови й усвідомлена прилученість до високих зразків національної культури забезпечують життєствердність української нації.
     Олімпіада з української мови засвідчила, що це - велике подвижництво, утвердження всіх нас як великої української нації. Усі ми родом з України, тож маємо берегти рідну мову як націо­нальну святиню.