Урок державності "Історія становлення і розвитку Конституції України"

Урок державності
"Історія становлення і розвитку Конституції України"

28червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.
      Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.
     З нагоди 20-ї річниці Конституції України в коледжі пройшов урок державності "Історія становлення і розвитку Конституції України". Метою заходу було формування у молоді усвідомлення того, що День Конституції ми не повинні сприймати тільки як свято на честь нормативного акту. Ми маємо усвідомлювати, що це день становлення і затвердження наших прав і свобод. День ствердження того, що "людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю".

Студенти виступили із доповідями, у яких розкрили історію становлення та розвитку Конституції України, стали учасниками мультимедійної вікторини "Загальні засади конституційного ладу в Україні", біля "відкритого мікрофону" виступили з міні-промовами, кожна з яких починалася словами "Я хочу жити по закону...".

Спільне побажання всіх учасників заходу полягало в тому, щоб демократичні засади, які були закріплені Основним законом незалежної України, стали реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийшов до серця кожному громадянину нашої держави.