Мовна освіта - невід’ємна складова професійної компетентності.

Глибоке знання української мови, відповідний рівень культури усного й писемного мовлення є показником інтелекту освіченої людини. Для педагога мовна освіта -  невід’ємна складова професійної компетентності.
    Піднесенню престижу української мови та літератури в молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю сприяють Міжнародні мовно-літературні конкурси.
    10 листопада в Путивльському педагогічному коледжі стартував І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Обдарована студентська молодь реалізувала свої творчі здібності. У роботах учасники продемонстрували правописну грамотність, ґрунтовні знання з усіх розділів мовознавства.

Про креативність мислення, багатство словникового запасу свідчать твори студентів, в яких вони виразили патріотичні почуття, віру і оптимізм у щасливе майбутнє нації. Переможцями стали: І місце - Нестерова Д. (3-«А»), ІІ місце – Гаврильчук Г. (3-«Б»), ІІІ місце - Шинківська І. (3-«Б»), ІV місце – Мойсеєнко А. (4-«А»), V місце – Пашкова Г. («2-«Б»),
    Вшануванню Великого Кобзаря -  просвітителя українського народу –
Т. Г. Шевченка було присвячено урочистості з нагоди відкриття VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу, що відбулися 15 листопада. Учасники конкурсу в своїх працях звернулися до земляків із закликом любити Батьківщину, примножувати багатства рідної мови.

Неординарність думок, глибоке знання традицій та духовних цінностей українського народу простежується в роботах переможців – Поправко Юлії, студентки 2 курсу, групи “І”( І місце), Нестерової Дар’ї, студентки 3 курсу, групи «А» ( ІІ місце), Гаврильчук Ганни, студентки 3 курсу, групи «Б» ( ІІІ місце).