mega888

" Мода, краса та здоров’я сучасної молоді"

Тема:    Мода, краса та здоров’я сучасної молоді

 
Форма проведення: година спілкування
 
Мета:вчити студентів оцінювати модні явища з точки 
зору шкоди або користі для здоров’я; формувати морально-гігієнічну культуру і естетику зовнішнього вигляду; розвивати критичне мислення, виховувати відповідальність за своє здоров’я. 
 

Обладнання: презентація по темі, відеоматеріал.
 
Хід
 
І. Організаційний етап
Курсовий керівник:Доброго всім дня, доброго здоров’я! А чи замислювалися ви коли-небудь над тим, чому у вітанні людей закладено побажання один одному здоров'я? Напевно, тому, що здоров'я для людини - найголовніша цінність. Темою нашого заходу є мода, краса і здоров’я сучасної молоді.
Про моду часто говорять у засобах масової інформації, можливо, саме тому вона стає надзвичайно привабливою для сучасних молодих людей. Утім, модні тенденції іноді  призводять до проблем, пов’язаних із духовним та фізичним здоров’ям. Сьогодні ми поговоримо про те, які життєві пріоритети для нас важливіші. Яка вона,  мода? Чи варто сліпо наслідувати її? Яка краса важливіша: зовнішня чи внутрішня? Спробуймо в цьому розібратися.
 
ІІ. Основна частина
«Мода» поняття широке, вона проникає в усі сфери життя людини.
То що таке мода? 
Студенти:
1. Мода— це спосіб життя в певний історичний момент. 
2. Мода — нетривале панування певного смаку в певній сфері життя чи культури.
3. Мода– це форма прояву культури, це відображення дійсності, що виявляється в манері поведінки, а головним чином, в одязі. 
4. Мода– це не тільки красиве вбрання. Мода – це відображення суспільства, в якому вона існує.
5. Мода– цілісне і універсальне явище, що проникає майже у всі сфери життєдіяльності людей, виходить за рамки кожного з фрагментів людської і соціальної реальності.
6. Мода– це стиль , що є популярним на даний час або набір трендів, які є сприйнятими широкою аудиторією.
 
Курсовий керівник:Як вже зазначалось, мода нетривала й часто міняється, іноді вертаючись до давно забутого. Підтвердженням цього є наступне відео, в якому на прикладі сторіччя простежується зміна найбільш популярних модних образів.
Відеозапис «Історія мода за 5 хвилин»
 
В усі часи люди намагались йти в ногу з модою й слідувати їй, мода змінювалась й змінювались еталони краси.
 
Студент:А зараз ми з’ясуємо чи маєте ви загальні уявлення про моду.
1.                Чи знаєте ви кращих модельєрів світу? Назвіть їх( Крістіан Діор, П’єр Карден, Ніна Річчі,Жан Поль Готьє, Коко Шанель, Гуччіо Гуччі і його син Альдо Гуччі, Джанні Версаче, Луї Віттон, Ів Сен Лоран, Оскар де ла Рента.) 
2.                Звідки прийшла мода? ( З Італії. «Італійський» період в історії моди припадає на епоху Ренесансу ХVІ ст. Тільки  в ХVІІ ст. стиль одягу  став диктувати Париж.)
3.                Про яке місто  модельєри говорять, що воно є єдиним  містом світу, зовнішній вигляд якого повністю  змінюється через кожні 5-6 років? (Про Париж.)
4.                Кому належать слова : «Усяка мода виходить із моди, а стиль – ніколи». Їй належать також модель  маленької чорної сукні, вона є автором  знаменитих духів  (Коко Шанель)
5.                Цей кутюр’є вважав. Що жінка тоді прекрасна, коли вона природна, його девіз: «Сукня має робити жінку щасливою». Він «змусив» жінку балансувати на високих тонких підборах. Його ім’ям  названа найвідоміша парфумерна фірма. (Крістіан Діор)
 
Курсовий керівник:  Ви зазначили, що мода прийшла з Італії, і протягом тривалого часу столицею моли був Мілан, але пізніше ним став і до тепер центром світової моди вважаєтьсяПариж у Франції, знаєте відомих модельєрів зі світовим ім’ям. А чи знаєте, які правила диктує мода у новому сезоні? Пропоную дізнатися, які ж нині тенденції в моді.
 
Презентація «Модні тенденції 2017 року»
Студент: Яскраві тренди минулих сезонів відходять на другий план, поступаючись місцем новим, часом зовсім незвичайним тенденціям нового сезону увібрав в себе безліч модних трендів попередніх часів. Здається, що модним буде практично всі. Актуальність, однак, в тому, що це «все» виступає у певних цікавих і незвичайних поєднаннях і стилізаціях. Тому, при наведенні порядку в гардеробі, не потрібно поспішати забирати речі минулого чи позаминулого року. Кожна улюблена річ має шанс знайти собі відповідне місце в майбутньому сезоні.
Для осені та ранньої весни, доречними, стануть вільні об'ємні пальта. Що стосується блуз, то в 2017-му найбільш популярними будуть моделі незвичайного крою, декоровані драпіровками, розрізами, кокетками, пасками і відрізними шарфиками.
У 2017-му році неймовірно модними будуть сукні – довжиною до підлоги. Тканина, забарвлення може бути найрізноманітніша.
Трендовими залишаються вироби зі шкіри: лосини, косухи, спідниці. Також популярні джинс, вельвет.

Тренд номер один моди 2017 для жінок – флористичні мотиви.Квіткові сарафани. Наряди в дрібну квіточку створюють романтичний настрій, що дуже необхідно навесні і влітку. Дівчина в такому сарафані буде оточена ореолом крихкості, ніжності, жіночності.

На піку популярності восени виявляться в'язані речі. Тепер жінки можуть виглядати стильно, не жертвуючи комфортному під час прохолодної погоди. Особливо актуальні джемпери, подовжені светри.

Що стосується модних кольорів 2017-го, то цей рік досить різнобарвний. Одна річ може поєднувати відразу безліч контрастних відтінків.
Помаранчевий колір – справжній тріумф 2017-го. Життєрадісний, соковитий, насичений, дизайнери обрали його не випадково. Оранж на подив універсальний, тому його можна поєднувати як з інтенсивними, так і пастельними тонами.
Що стосується ділового стилю, то в цьому році як ніколи будуть популярні жіночі костюми, в більшій мірі брючні. Можна сміливо обрати як класичний суворий костюм, так і костюм з широкими брюками вільного крою або яскравий костюм декорований красивою вишивкою. 
Як бачимо, нинішній рік вітає експерименти, а це дає можливість модницям створювати найрізноманітніші образи. 
 
Курсовий керівник:  Без сумніву ця інформація є цікавою та корисною для дівчат, добре стежити за модою, розумітися на ній, але не слід забувати, що кожна професія висуває свої правила, щодо зовнішнього вигляду. Розглядаючи моду зорієнтовану на одяг ми не можемо залишити без уваги дрес-код педагога.
То як має одягатися педагог, на що орієнтуватись у доборі свого гардеробу?
Студент: Педагог, зокрема вихователь повинен одягатися елегантно,з урахуванням вимог моди, не доводячи компоненти зовнішнього вигляду до крайнощів. Його одяг має бути зручним для виконання необхідних педагогічних операцій: писати по дошці, працювати з демонстраційними матеріалами, нахилятися, ходити між столами тощо. Колір, фактура, доповнення також мають підкреслювати простоту, елегантність. Все це позитивно впливає на емоційний настрій дітей, дисциплінує їх, сприяє формуванню відчуття міри, не відвертає увагу від навчальних занять. Почуття міри потрібне і при використанні інших компонентів зовнішнього вигляду – зачіски, косметики, прикрас.
В доборі гардеробу слід орієнтуватись на поєднання незмінної бізнес-класики і сучасних трендів.
Курсовий керівник:  Дійсно, образ вихователя дуже важливий для дитини, оскільки  впливає на її настрій, працездатність і психологічний комфорт. Тож давайте спробуємо скласти рекомендації щодо створення зовнішнього вигляду вихователя.
Практичні рекомендації щодо створення зовнішнього вигляду педагога:
1. В гардеробі педагога не має бути ультрамодного одягу, незвичайний фасон якого відволікає увагу, а також вбрання занадто яскравих тонів, що стомлює і дратує дітей
2. Не слід втрачати почуття міри: необхідно чітко визначати, коли необхідно одягати класичний костюм, коли робочий халат, святкову сукню, а коли – светр і джинси.
3. Необхідно вдягати той одяг, що до вподоби і до лиця: естетично витриманий, ошатний, модний, елегантний.
4. Не слід захоплюватись сіро буденним одягом.
5. Одяг завжди має бути охайним, чистим, відпрасованим, зручним і не заважати працювати з дітьми.
 6. Не варто носити тривалий час один і той же одяг, варто якнайчастіше «оживляти» його, комбінувати, прикрашати.
7. Не рекомендується прикрашати себе занадто дорогими і яскравими коштовностями чи біжутерією, які, до того ж, заважають працювати і спілкуватися.
8. Взуття має відповідати правилам з техніки безпеки, класичної форми. Не допускаються високі підбори, максимальна їх висота становить 5 см.
9. Спортивний одяг використовується вихователем тільки при проведенні занять з фізичної культури і ранкової гімнастики.
           
Курсовий керівник:  Зовнішній вигляд, зокрема одяг, педагога має в першу чергу виконувати професійну функцію – допомагати у вихованні дітей.
 Мода покликана служити красі, насамперед зовнішній, але ж краса людини визначається не тільки вміло підібраними елементами одягу та аксесуарів, а й сукупністю моральних та етичних якостей особистості, які  розкривають внутрішню красу людини.
Внутрішня краса людини або зовнішня, що обрати?
         Пропоную обговорити це питання.
Існує точка зору, що у сучасному  суспільстві, особливо у молодіжному середовищі, інколи  обходять стороною духовні цінності особистості або особливі риси характеру. Наявність грошей, зовнішність відіграють неабияку роль у житті будь – якої людини. Якщо ти привабливий, модно вдягнений, ти ніколи не загубишся у сірій масі. Одяг допомагає людині почуватися впевнено, підкреслює її стиль та індивідуальність. Чи згодні ви з цією точкою зору?
Висловіть свою думку, доведіть її та обґрунтуйте.
 
Студент 1:Вміння гарно вдягатися має важливе значення в житті людини, особливо молодої дівчини. Якщо людина  ідеально виглядає, то це тільки красива оболонка. Часто у таких людей немає тих якостей, які цінують  оточуючі: доброти, щирості, скромності. Така людина гарна доти, поки не почнеш з нею спілкуватися. Доречне висловлення Коко Шанель з цього приводу : «Догляд за собою має початися з серця, в іншому випадку ніяка косметика не допоможе». До цих слів можна додати слова Сократа : «Заговори, щоб я тебе побачив».
         Студент 2:Кожна дівчина повинна слідкувати за своїм  вбранням. Та, на  мою  думку, воно не обов’язково повинне  бути модним. Адже не всі  мають змогу одягатись у дорогі речі. Головне, щоб  одяг був охайним і чистим.
       Психолог Дейл Карнегі висловив подібну думку: «Вираз обличчя жінки інколи є важливішим, ніж одяг».
Студент 3:Недаремно в народі кажуть: «Зустрічають за одягом, а проводжають за  розумом». Досить часто дехто намагається яскравим і модним одягом компенсувати сірість свого розуму. Не варто  зациклюватись тільки на матеріальному благополуччі й турботі про красиву зовнішність і одяг. Не завжди наявність усього цього робить людину щасливою. Кохання і щастя за гроші не купиш. Люди люблять один одного за моральні якості, а не за гаманець. Багаті люди часто страждають від того, що не знаючи, за що їх любить їхня друга половинка: за гроші чи за внутрішній світ – залишаються самотніми на все життя. Тому я вважаю, що велике  багатство приносить людині більше шкоди , ніж користі. Головне у людині – внутрішня краса.
Студент 4:Для  підтвердження цих слів я зачитаю слова модельєра  Крістіана Діора: «Я вважаю, що дуже важливо наслідувати моду таким чином,  щоб вона служила нашим інтересам. Не треба ставати її рабом. Справжню жінку можна відразу впізнати  за тим, що вона не підкоряється моді, а носить лише те, що їй пасує».
         Студент 5:Зовнішній вигляд – це те, що відразу впадає всім у вічі. По тому, наскільки охайно вдягнена людина, можна судити про рівень її культури.  Охайний і гарний зовнішній вигляд свідчить про повагу людини до себе і до людей, які її оточують, про наявність у неї почуття  власної гідності.
Курсовий керівник:  Отже важливим для людини має бути і зовнішня, і внутрішня краса. Вони мають доповнювати  одна одну. Кожен з нас повинен прагнути гарно виглядати і виховувати в собі моральні якості. А які, на вашу думку,  моральні якості особистості найбільше цінуються у людини, яка працює вихователем. Чому важливо саме вихователю володіти цими якостями? І як ці якості в сформувати в собі? (Студенти висловлюють свою думку)
Саме вихователь як перший педагог закладає у дитині фундамент високоморальної свідомої особистості, і перш ніж виховувати чесність, чуйність, доброту, відповідальність, порядність у дітей, цими якостями має володіти сам вихователь. А для цього необхідно докладати чималих зусиль, працювати над собою, наполегливо йти до поставленої мети, самовдосконалюватись, а також прислуховуватись до мудрих порад старшого покоління, переймати досвід майстрів педагогічної справи.
Курсовий керівник:  Мода і краса в певній мірі взаємопов’язані, але не слід забувати, що все ж здоров’я  - найбільша і найдорожча цінність у житті. Найкрасивіша людина – це здорова людина. Красивим можна стати, якщо дбати про своє тіло, тримати його в чистоті, розвиватися фізично. Звичайно, мода диктує нам свої правила, але варто знаходити розумний компроміс між модними тенденціями і здоров'ям. Адже у гонитві за модою багато людей жертвують власним здоров’ям. Прикладом є необґрунтоване захоплення дівчат схудненням, надмірне використання косметики, вдягання не по сезону.
Також серед сучасної молоді часто спостерігається модне захоплення татуювання та пірсинг. Саме про них ми й поговоримо детальніше.
Що являють собою ці прикраси і як вони впливають на здоров’я?
 
Презентація « Історія татуювання»
 
           Студент: Слово «татуювання» стали вживати в Європі після подорожі капітана Кука до Таїті. Це слово означає «рана», «знак». Та з'явилося татуювання значно раніше – ще у первісні часи. Воно служило не тільки прикрасою, але й  знаком племені, вказувало на соціальну приналежність, служило маскуванням та мало, на  переконання давніх людей магічну силу.
            Найстаріші татуювання  знайдені  під час розкопок єгипетських пірамід у Гізі. Муміям близько 4 тис. років, але малюнки добре видно на висохлій шкірі. Найбільшого розквіту культура тату досягла в Японії, де й дотепер  шанують татуйованих людей.
Татуювання - це малюнок на шкірі, одержуваний шляхом введення в шкіру барвника через проколи її поверхні. Такий малюнок не змивається  водою і не видаляється без наслідків  для шкіри. Про татуювання довідалися в Європі завдяки мореплавцю Джеймсові Куку. В 1769 році він привіз із собою з мандрівок полінезійця, вкритого татуюванням із ніг до голови. Інші джерела стверджують, що мистецтво тату в Європу прийшло з Австралії, а саме з острова Самоа, ставши елітним серед європейської знаті.
Причини виникнення звичаю тату, можливо, криються в природних ушкодженнях шкіри: шрамах, фляках, що отримували в боях, на полюванні хоробрі воїни, яких прагнули наслідувати.
Особливість культури татуювання — однаковою мірою вабити до себе, інтригувати й відлякувати — збереглась і донині. При цьому татуювання було присутнє практично на всіх континентах, у багатьох культурах і релігіях.
Слід  пам'ятати, що, роблячи татуювання, ви травмуєте шкіру, тому завжди ризикуєте  завдати  шкоди  своєму здоров'ю. 
До вашої уваги відео «Чи варто робити татуювання?»
 
Курсовий керівник:  Сподіваюсь, ця інформація змусить вас замислитись над тим, чи варто робити тату, чи справді це красиво і модно. Оскільки в майбутньому можна пошкодувати про необдумане колись навіяне модою рішення. Невідомо, як зміниться ваше життя, яку посаду ви займатимете і чи доречною для вас буде ця так би мовити прикраса.
 
А тепер дізнаємось про пірсинг та його вплив на здоров’я.
 
Презентація «Пірсинг»
 
         Студент: Слово  «пірсинг» означає «проколювання отворів у тілі» з подальшим носінням сережок, кілець та інших прикрас. Найстаріша  мумія з пірсингом вуха була знайдена в Австрійському  льодовику 1991 року. Її вік – більше 5 тис. років. Вуха муміфікованого тіла були  проколені з ритуальною метою. Давні племена вважали, що демони проникають у тіло людини через вухо, а проколювання вух і металеві прикраси допомагають запобігти проникнення демонів.
Пірсинг - одне з наймодніших на сьогоднішній день напрямків в прикрашанні  свого тіла.  Під пірсингом розуміється вставляння предметів в отвори, зроблені на тілі або обличчі. Так називають і сам предмет, що вводиться в зроблений отвір, наприклад кільце. Мистецтво це надзвичайно стародавнє. Але в ті далекі часи ця процедура була більше поширена серед сильної половини людства, так як часто говорила про належність до племені або рангу, і служила для демонстрації влади і мужності. 
Проколювання тіла було  поширене і в інших стародавніх культурах. Ацтеки і майя з релігійних міркувань робили отвори в язиці. Проколювання губ досі поширене в Африці і серед індіанців Південної Америки. Вставляти  декоративні предмети в ніс прийнято серед меланезійців і жителів Індії та Пакистану. 
В Ефіопії дівчата племені сурма протикають нижню губу і вставляють туди глиняні круги все більшого розміру. Величина губи вказує на кількість голів худоби, що віддаються дівчиною в придане. 
На Заході всього кілька років тому пірсинг в основному зводився до того, що жінки проколювали мочки вух. Тепер же підлітки та молодь , обох статей, носять прикраси, мало не на всіх частинах тіла, до яких можна що-небудь прикріпити. 
Виникає питання. Чи небезпечно робити в собі дірки? 
 Найбільш поширений (і необразливий) вид пірсингу – це проколювання мочок вух. Останнім часом стало модним вставляти сережки також і у вушні раковини, брови, ніс, пупок, губи, язик, а деякі носять їх і на грудях. 
         Слід пам'ятати, що, роблячи пірсинг, ви травмуєте шкіру, тому завжди ризикуєте завдати шкоди своєму здоров'ю. Серед небезпек, що виникають при ротовому  пірсингу,  можна назвати втрату відчуття смаку або взагалі здатності відчувати смак, тривала кровотеча, дроблення і руйнування зубів, надмірне виділення слини, її мимовільне витікання з рота, пошкодження ясен, порушення мови, забруднення дихання, пережовування їжі і ковтання. 
 Курсовий керівник:  Можливо, перед тим, як вирішити чи потрібно  нанести на своє тіло подібну  прикрасу, варто  подумати не тільки про своє  здоров'я, але й про свою кар’єру  і  репутацію.
Як бачимо татуювання і пірсинг є не такими безпечними, якими здаються на перший погляд. І перш ніж прикрасити таким чином своє тіло, треба подумати про власне здоров’я, імідж, репутацію, відповідність обраній професії.    
                   ІІІ. Підведення підсумків
 
            Який висновок, ви можете зробити, після побаченого і почутого сьогодні?
Чи варто завжди сліпо слідувати моді?
Яка людина вважається красивою?
Що ж все-таки обрати: моду чи здоров’я?
 
Курсовий керівник:  Отже в людині все має бути прекрасним: і зовнішність, і душа. А для цього треба докладати певні зусилля, мати почуття міри і здоровий глузд. І все ж таки вирішувати вам, зовнішня чи внутрішня краса важливіша, що обрати моду чи здоров’я. Оскільки ви - господарі власного життя, вам робити вибір і нести відповідальність за свої вчинки. Але пам’ятайте, що ви майбутні педагоги-вихователі, мами, і маєте бути еталоном для наслідування дітьми. І на завершення слова знаменитої Коко Шанель, які хотілось, щоб стали кредом вашого життя: «Я не думаю про те, щоб бути модною. Більшу частину свого часу я присвячую тому, щоб бути здоровою».