Світ моїх захоплень

Мета заходу:розширити знання студентів щодо видів праці, захоплень людей. Розвивати уміння вчитися жити, використовуючи для цього усі можливості, які дають освіта, самоосвіта, самоаналіз, життєві обставини та досвід. Формувати у студентів характер, волю, бажання вдосконалювати дух і тіло, мати активну життєву позицію.
Обладнання:мультимедійна презентація, виставка студентських робіт.
 
Хід заняття
Викладач.Доброго дня шановні гості, студенти! Ми раді вітати Вас на нашому виховному заході, присвяченому чарівному таємничому світу людських захоплень. Важливість цієї виховної години важко переоцінити, адже хобі – це одна із значущих складових життя кожної людини. Займаючись улюбленою справою, людина задовольняє найважливішу потребу в самореалізації, що забезпечує їй духовне зростання і дає життю набагато більше яскравих фарб і позитивних емоцій.
Сьогодні ми зможемо відповісти на такі питання:
Що ж таке хобі?
Чому так важливо мати захоплення?
Як знайти собі справу  до душі?
Які захоплення є найпоширенішими в світі?
Унікальні та неймовірні захоплення.
А також поринемо у  світ ваших захоплень
Виникає запитання, коли ж у людей з'являються захоплення?(Питання до групи)
Орієнтовні відповіді:Напевне, в дитинстві, коли дитина починає гратися і усвідомлювати, що їй подобаєть­ся, а що ні. Захоплення, ігри кожен вибирає за своїми уподобаннями.
Що таке хобі?
Орієнтовні відповіді:
Хобі, або Гобі (англ. hobby — захоплення)  — узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час.
Викладач. Хлопці підготували нам історію походження слова «хобі».
Щодо походження терміна існують дві основні теорії.
1. У середньовічній Європі серед дворянства вельми популярною розвагою було так зване «соколине полювання». Одним з найпопулярніших мисливських птахів, що в ньому використовувались, був підсоколик великий (Falco subbuteo), який англійською мовою називається hobby.
2. Згідно з іншою версією, назва походить від спеціальної породи невеликих за розміром коней, що їх використовували для прогулянок; назва цієї породи в англійській мові — також hobby.
Викладач. Ми спробували дослідити для чого потрібно мати хобі, а також чим сьогодні захоплюються  молоді люди. Наші студенти звернулись до Інтернет джерел з психології та соціології. І результати своїх досліджень представлять вам.
Студент.Сьогодні, щоб влаштуватися на роботу в солідну фірму в резюме крім професійних навичок, потрібно вказувати свої захоплення. Адже хобі багато може розповісти про людину про її якості (педантизм, творчий підхід до справи, нестандартність мислення), схильність до ризику (якщо людина, наприклад, займається екстремальними видами спорту), про ставлення до життя (позитивне налаштування, активність), до оточуючих ( що більше до душу – індивідуальна чи командна робота), до свого здоров’я. (активність на свіжому повітрі, спорт, йога тощо). Людина, що має захоплення, більш впевнена в собі, задоволена життям, спокійніше переживає службові негаразди, бо в нього завжди є справа для самоствердження і здоровий спосіб зняти стрес.
Хобі робить ваше життя більш яскравим, повним і різноманітним, приносить радість, задоволення. Компенсує те, чого вам не вистачає., дарує спокій і релаксацію, або , навпаки – драйв та адреналін. Сприяє самореалізації, розширює світогляд, розвиває таланти та вміння.
 
Студент 2.  Захоплення сучасної молоді
Яке ж заняття є улюбленим серед сучасної молоді?
На першому місці в рейтингу захоплень є кіно. Просто захотілося з головою зануритися в спецефекти і часом настільки правдоподібну романтику.
Друге місце посідає дуже поширена - пристрасть до музики!
Третє місце розділили між собою захоплення фотографією, малюванням, туризмом і спортом. Серед спортивних захоплень впевнено лідирує футбол.
Четверте місце - комп'ютерні ігри. Погодьтеся, ніхто не проти пару годин відпочити за комп'ютером, пограти у щось чи, сумуючи, розкласти «Косинку».
П’яте місце займає досить серйозне захоплення - іноземні мови. Це дійсно корисне хобі. Кожен знає - без знання іноземних мов доведеться важко.  Вивчати англійську, німецьку, французьку або італійську - заняття дуже захоплююче. Коли оволодієш азами і зможеш вільно розмовляти чужою мовою, відчуєш неймовірну насолоду. І не доведеться більше користуватися електронним перекладачем!
Шосте місце ділять читання, квітникарство і домашні тваринки.
Сьоме - колекціонування. Як би дивно не звучало, але і в наш час зустрічаються окремі молоді люди, які колекціонують календарики та автобусні квитки. Трохи дивне хобі для 21 століття, не знаходите? Багато дівчат колекціонують біжутерію. Можна тільки позаздрити вражаючій кількості сережок, кілець, ланцюжків і браслетиків.
Восьме місце впевнено займає приємне і не менш корисне хобі - заняття танцями. Шотландськими, народними або східними, не має значення. Головне - те задоволення і радість, що вони приносять.
Дев’яте місце - вишивка картин. Картини виходять сучасні та дуже стильні.
Досить популярним хобі серед молодих людей можна назвати байк-спорт, скейтбординг, сноубординг, а також повальне захоплення паркуром – десяте місце.
Як бачите, не вибрати собі хобі з такого достатку просто непристойно! При тому що в рейтингу перераховані лише найпопулярніші!
 
Викладач. Надзвичайно цікавим захопленням є колекціонування. Ну хто в дитинстві не збирав фантики , фігурки тощо.  
Відео фрагмент про колекціонування(5 місце)
Студент.Є люди, які колекціонують зовсім незвичайні речі: самовари, афіші, ґудзики,  голоси птахів, вірші про тварин, анекдоти, капелюшки тощо. Аби справа була до душі.
Цікаві приклади колекцій.
Житель Чикаго Джон Ксюто колекціонує карети, їх у нього 75. Шведський пастор Енкланд зібрав колекцію ґудзиків, вона налічує 1 мін. 250 тис. екземплярів.
Колекція шкарпеток Джорджа Буша-старшого. 41-ий президент США неодноразово з’являвся перед публікою у яскравих шкарпетках з незвичними принтами й візерунками. У його колекції – майже 500 пар.Джордж Буш-старший демонструє своє хобі навіть на офіційних заходах. У 2012 році, коли в Білому домі була церемонія показу портрета його сина, президент з’явився у шкарпетках із червоно-біло-синіми смужками. А у 2013 році на відкритті президентського центру Джорджа Буша-молодшого – у сірому костюмі та яскраво-рожевій парі.
Ще в дитинстві майбутня фінансова акула Девід Рокфеллер почав збирати комах. Його колекція налічує 157 тис. видів і оцінюється в 2,7 млрд дол. Рокфеллер навіть відкрив три абсолютно нових види, два з яких отримали назви на його честь.
Колекція іграшкових солдатиків Черчилля
Збирати іграшкове військо – незвичне хобі екс-прем’єра Великобританії Вінстона Черчилля. У родині політика збереглася величезна колекція, що налічує кілька армій. За підрахунками, до неї увійшли більше 1 500 фігурок. Не дивно, що вони стали експонатами музею.
Колекція іграшкових солдатиків вважається особливою не лише через те, що її власником був Черчилль, а й завдяки матеріалу, з якого тоді виготовляли забавки. Традиційно такі іграшки створювали з олова, але був час, коли в Англії ввели заборону на виготовлення таких речей із металу. Тож завдяки Черчиллю маємо можливість подивитися, якими були іграшки колись.
 
Викладач.Для того щоб дізнатись, що найбільше подобається студентам нашої групи, ми заздалегідь провели анкету. За результатами якої можемо зробити такі висновки:  наші студенти люблять  займатися спортом і риболовлею, грати в шахи і комп’ютерні ігри, подорожувати і читати книги, фотографувати і малювати, вишивати нитками, бісером, стрічками, в'язати і шити, ліпити з солоного тіста, витинати, займатися квілінгом, арі гамі.
А зараз ви зможете представити свої захоплення
Викладач.Спорт - одне з найцікавіших і найкорисніших захоплень, він є засо­бом вияву фізичної досконалості, мужності і краси.
Арсеній. Розповідь про своє хооббі.
Спорт не тільки фізично загартовує людей, він сприяє гармонійному розвитку, допомагає кожному вихо­вувати в собі колективізм, почуття відповідальності, обов'язковість, рішучість та інші прекрасні риси характеру. 
Викладач.Більшості людей вміють  не тільки бачити красу , а й  відтворювати її власними руками, власними словами, власною мелодією, танцем тощо.
Яна. Квілінг.
Квіллінг (кручення паперу) – це модний зараз напрямок хенд-мейду , яке прийшло до нас кілька століть тому з Європи. Ченці в 15 столітті робили вигадливі візерунки для ікон, медальйонів та інших прикрас, використовуючи для цього пір’я птахів і найтонший папір з позолоченими краями. 
Зараз квіллінг – це вид дизайнерської майстерності, при якому скручують тонкі смужки різнокольорового паперу і з їх допомогою виготовляють різні візерунки: квіти, фігурки птахів, тварин та багато іншого. Квіллінг широко використовується як у виготовленні сувенірів, так і в оздобленні інтер’єру.
Основною перевагою квілінгу є його простота – його можуть освоїти і діти. Можливо, вам, як новачкові квілінгу, здасться, що робити такі дизайнерські вироби з паперу дуже складно. Але взявши в руки папір, накрутивши його за допомогою доступних інструментів для квілінгу, спробувавши розібрати одну-дві квіллінг-схеми, ви зрозумієте, що це приємне і зовсім неважке заняття. А з часом ви зможете навіть складати квіллінг-схеми самостійно.
За допомогою даної техніки можна робити листівки ручної роботи, всілякі декоративні панно, об’ємні паперові фігурки і навіть незвичайні прикраси.
 
Аня. Фотографія.
Чарівна і неповторна краса квітів! Хіба можна не милуватися їхньою красою, розмаїтістю, пишним цвітом. Люблю різні квіти. Їх витонченість. Кожну миттєвість їх життя мені хочеться зберегти.
Вірш Івана Петровція «Квіти»
Ви бачили хоч раз як квіти плачуть?!..
А як радіють?! - Ніжносте моя!
Для мене квіти так багато значать.
Та чи хоч щось для квітів значу я ?!
  
Конвалії од нас ждуть ніжне слово.
Жоржини прагнуть людської краси.
Півоній синіх доторки шовкові
Як музику у тілі я носив.
 
Дивіться - поміж нами ходять квіти,
І лагідно шепочуть щось про нас...
Учуся в квітів я людей любити.
В людей учусь любити, квіти,вас!
 
Викладач:Надзвичайно цікавим захопленням є  модульне орігамі.
 Ангеліна .
Модульне орігамі - техніка складання орігамі, яка, на відміну від класичного, використовує у процесі складання кілька аркушів паперу. Кожен окремий листок складається в модуль за правилами класичного орігамі, а потім модулі з'єднуються шляхом вкладання їх один в одного, з'являється при цьому сила пружності не дає конструкції розпастися. Необмежена кількість листів дозволяє з легкістю створювати великі моделі зі складною структурою.
Перша згадка про модульному орігамі зустрічається в японській книзі «Ranma Zushiki» Хаято Охоко в 1734 році. Вона містить гравюру, що зображує групу традиційних моделей орігамі, одна з яких - модульний куб.
Незважаючи на давню історію модульного орігамі, більшість традиційних фігурок все ж складені з одного аркуша паперу .Можливості, властиві модульним орігамі, не розвивалися аж до 1960-х, коли дану техніку відкрили заново Роберт Нейл в США і, пізніше, Міцунобу Сонобе в Японії. З тих пір модульне орігамі популяризувалося і широко розвивалося і зараз воно представлено тисячами робіт.
Викладач.І сьогодні не втрачає своєї популярності вишивка та бісероплетіння.
Марина . Діана, Наташа.Перш ніж починати освоювати складне, але дуже цікаве мистецтво, іменоване бісероплетінням, не завадить дізнатися трохи про його історію. Мистецтво виготовлення прикрас із бісеру, як і вишивка та інше жіноче рукоділля, прийшло до нас із глибини історії. Вироби сільських майстринь, створені понад 100 років тому, і сьогодні чарують своєю красою, вражають оригінальністю форм та кольорових поєднань: чудово пасують до сучасного одягу.
 Батьківщина бісеру — Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які арабською мовою називались «бусра», звідки й пішла його назва. Там він був прикрасою і предметом торгівлі. Після того,як в Єгипті навчилися робити бісер,жінки втратили спокій. Все, що виглядало одноманітно, нудно, сіро: одяг, взуття, головні убори тощо - люди прагнули прикрасити будь-якими доступними способами. Вишивали, розмальовували, чого тільки не нашивали! І все-таки про бісер не забували ніколи. На території нашої держави бісер був відомий ще за часів Київської Русі, про що свідчать археологічні дані та письмові джерела. Наші предки знали скляне намисто й бісер не тільки завдяки торговим зв'язкам з країнами Близького сходу та Візантією. Численні вироби й прикраси із скла, знайдені у VIII—XII ст., свідчать про широкий розвиток склоробної справи. Прикрасами з бісеру в Україні оздоблювали головні убори, вплітали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках. Носили прикраси по-різному: в одних селах тільки жінки, в інших — і молодиці, і дівчата; ними прикрашали чоловічі капелюхи, дівочі весільні головні убори. Найпоширеніші були шийні та нагрудні жіночі прикраси у вигляді вузеньких смужок, плескатих ланцюжків та заокруглених ажурних комірців.
Сьогодні, здавалося б, померле мистецтво виготовлення бісерних виробів знову стало популярним. У наші дні плетіння бісером зайняло свою окрему нішу в сучасній моді. За наявності доброї фантазії, можна зробити приголомшливі по красі речі, які за своєю майстерності і тонкощі виконання не поступаються навіть дорогоцінним виробам. Адже бісер - це універсальний матеріал. Їм можна прикрашати одяг, робити з нього кулони, плести пояси, брошки, браслети, шпильки і навіть сумочки. Вироби з бісеру можуть служити відмінним рішенням при плануванні дизайну і декору Вашої квартири. Крім того, речі, зроблені своїми руками - це один з кращих подарунків для рідних і близьких.
Наташа. Серед багатьох художніх ремесел, що пов’язані з обробкою дерева, окреме місце посідає декоративне випалювання. Одне із популярних ремесел, що глибоко пов’язане з традиціями  народної творчості, випалювання розвивалося паралельно різьбленню, гострінням, мозаїкою і живописними роботами по дереву, нерідко доповнюючи ці види мистецтва чи виступаючи самостійно.
Колись для випалювання використовували металеві стрижні, кінці яких на вогні розжарювали до червоного чи вживали металеві клейма з вигравіруваними по мотивом народної різьби рельєфним візерунком.
Нині застосовують електровипалювач.
 
Викладач. Почесне місце серед інших захоплень посідає поезія
Аліна. Поезія. Мені дуже подобається поезія. Вірші здатні чарувати, підбадьорювати, або, навпаки, заспокоювати, зцілювати душу.
Мені ближче сучасні поети. Зараз читати нові вірші допомагає Інтернет. Часто знаходжу там твори, які подобаються
Звичайно, я люблю українську класичну поезію. Справжнім генієм є Тарас Шевченко, і рівних йому немає.
“Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі...”. Ці рядки належать вже українській поетесі — Ліні Костенко. Вони якраз співпадають з моїм відчуттям поетичних творів.
 
Викладач. Інколи хобі людей є дуже незвичними.  5 незвичних хобі(3 хв) Відео.
 
Викладач. Музика... З давніх-давен наші предки прагнули передати у звуках свій настрій, переживання, радість, сму­ток. Музика виникла ще в сиву давнину і вже тоді стала джерелом естетичної насолоди. Вона надихала людей на сміливі вчинки, наснажувала відчуттям краси і благородства.
Владислав. Захоплення музикою. Виконання пісні «Сансара»
 
Викладач. Якщо ви ще не визначились, яке хобі обрати
Відео «Хобі, які тренують мозок» (2 хв.)
 
Викладач. Звичайно, про захоплення ми можемо говорити ще і ще. Не знаю, чи є в світі людина, яка б нічим не цікавилась.  Хто ще не визначився, є декілька порад
1.     Обирайте , те що подобається саме вам, а те те що радять інші. Хобі має бути улюбленою справою, а не модною.
2.     Якщо вам важко визначитись з вибором хобі, пригадайте, що ви найбільше любили в дитинстві, про що мріяли, можливо, серед нереалізованих мрій ви і знайдете справу до душу.
3.     Випробовуйте себе у різних напрямках, відвідайте майстер-класи, проведіть розвідку в Інтернеті, поцікавтесь чим займаються друзі, знайомі.
4.     Більше орієнтуйтесь на процес, а не результат.
5.     Не шукайте матеріальної вигоди. Сенс хобі в тому, щоб приносити радість самому собі.
6.     Не виключайте вибора кількох хобі: щось пов’язане з фізичною активністю і щось «домашнє», щось для теплої пори року, щось  - для холодів.
 
Та не всі, хто захоплюється моделюванням, створюватимуть машини; не всі, хто захоплюється спортом, стануть спортсменами; не всі, кому подобається музика, стануть музикантами ...
Головне – мати якесь улюблене заняття, щось робити. Адже захоплення можуть стати не лише американські бойовики і нескінченні серіали, а й те, що може збагатити вас духовно.
Я мрію, щоб кожен з вас знайшов собі захоплення до душі, і тоді минеться нудьга, ви жалітимете, що доба має лише 24 години. То ж захоплюйтесь, творіть!